| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva o dieta care chiar merge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Da. Dieta pentru diaree. Merge foarte bine.

| geoalina19 a răspuns:

Pentru ce sa mearga? Exista mai multe feluri de diete. Daca nu spui pentru ce sa fie dieta, nimeni nu o sa te ajute.

| amo7 a răspuns:

Shaorma

| whitepearl a răspuns:

Nu iti recomand sa ti-i dieta deoarece o sa dai destul de repede cateva kg jos, insa cand revii la stilul de viata anterior o sa le pui la loc, cel mai usor si sigur este sa renunti treptat la alimentele care ingrasa si nu au proprietati nutritive: sucuri, mezeluri de toate felurile (in afara de piept de pui afumat sau sunca de curcan/pui), tot ce tine de prajeli! Consuma numai carne gatita la gratar sau fiarta, cartofi fierti/copti, dar nu mai mult de 2 medii/zi, sa consumi lapte/iaurturi cu maxim 1, 5 grasime (sunt acelea semidegresate), fructe de care vrei tu daca iti plac si o zi pe sapt daca ai pofta de ceva dulce o prajitura, dar sa fie facuta in casa. Fara margarina, paine maxim 4 felii pe zi. Inlocuieste sucurile cu limonada sau sucuri dietetice, dar acelea nu prea sunt recomandate.

| smilewth a răspuns:

De slabit dragilor..nu stiu ce faceti voi pentru un Iphone, dar eu una slabesc asa ca va rog, nu va mai dati desteptii satrei.

| Empathizer a răspuns (pentru smilewth):

Ah, daca e o dieta pentru un I-phone, e foarte simpla. Mananca exclusiv la cel mai scump restaurant din oras, din finantele proprii. In mod sigur iti vei limita drastic consumul de calorii si vei slabi, cu conditia ca, in rest, sa bei numai apa de la chiuveta.