| Anoniiiimuleeeeeeee a întrebat:

Stiti metode pentru albirea dintilor acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://homebeautywithcrystyn.blogspot.ro/......cu-10.html
Si patrunjelul ajuta.
O seara buna:)

| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Se pot folosi acasa sau oriunde. Totusi nicio pasta de dinti sau benzi nu iti va rezolva cariile sau tartrul, asa ca pentru asta ai nevoie sa mergi la stomatolog.

| Fatamuntilor a răspuns:

Bicarbonat de sodiu, dar nu mai mult decat de 2 ori pe saptamna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

zeamă de lămâie cu bicarbonat de sodiu.

| Paulvasile10 a răspuns:

Pai ori iti vopsesti dintii cu alb, iei frumos o pensula si dai cu vopsea alba peste, ori cu zeama de lamaie pe pasta de dinti

| AllyHeart a răspuns:

Uite! https://www.google.ro/......https?/url sper ca te-am ajutat :)