| dudy2204 a întrebat:

Stiti vreo solutie impotriva chelirii? (precizez ca am doar 22 de ani si parca incepe sa mi se rareasca parul si cand ma uit in oglinda ma ia cu lesin). Daca ati cunoaste vreun remediu bun sau mi-ati putea da vreun sfat cum sa procedez v-as fi foarte recunoscator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, sunt unele zvonuri ca barbierirea in cap functioneaza, Eu ma barbieresc in cap de 2 ani jumate saptamanal, o fac pentru ca imi place cum arat, arat mai 'tipator' imi accentueaza barba. Oricum, iti poti lua 'freza' de cateva ori sa vezi cum iti sta 'beculet' dar daca esti un tip slabut, slabe sanse.

| DaniDanielDani a răspuns:

Trebuie sa te faci cu petrol...asa se dadea mama si a functionat, poti sa incerci si tu dar mai bine intrebi si un medic inainte. Funda?