| Aldutssss31 a întrebat:

Stiti vreun doctor care accepta sa faca avort dupa 3 luni? stiu ca exista avort terapeutic care se face pana la 24 de saptamani daca fatul are ceva.Cum as putea da de un doctor care accepta asta chiar daca nu exista nicio problemă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu nu te gîndesti ca avortul este crimă? De ce nu vrei acel copil, cu ce a gresit el sa aiba parinti ca tine?

| Catrice a răspuns:

Nu mai vrea iubi copil?
La vârsta asta nu mai ai ce face...

| LPCTSTR a răspuns:

Ignora-i pe obsedatii precum Cristinel, el are o problema existentiala mult mai grava si vad ca timpul liber nu-i ajuta neuronii sa gandeasca limpede.
Cauta in zona ta, cum n-ai precizat, noi sa te trimitem acum la capat de Romanie?
S-ar putea sa gasesti si online, poate chiar mai multe informatii, dar daca sarcina are 3 luni si jumatate, nu mai poti face nimic si trebuie sa iti asumi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se poate, se face interventie chirurgicala dar sunt putini medici care fac. Intra pe grupul de Facebook "Recomanda un medic" si intreaba acolo. Pregateste-te insa pentru valul de mustrari

| Yuoia a răspuns:

Dupa 3 luni?!? Doar daca vrei sa mori si tu odata cu fatul.

| AlinMrs a răspuns:

Cred ca trebuie sa te interesezi in primul rand daca e legal si consecintele legate de subiect asupra sanatatii tale sau daca e vorba de partenerul tau atat fizic cat si mental. Inteleg ca nu va doriti sarcina da e bine sa faceti comparatii ce ar fi mai benefic, sa o pastrati sau nu. Avantaje/dezavantaje si dupa sa reveniti la ce am spus initial. E un subiec prea delicat sa fie discutat aici. Insa apreciez daca cineva te poate ajuta cu un sfat. Numai bine

| Raimondo99 a răspuns:

Bani de prezervativ nu a avut? Dar de avort ai, sa omori un copil nenascut si dupa 3 luni smr eu, la ce te-ai gandit 3 luni? Trebuia din prima sa previi asta, e jale cu lumea ca tine.