| Endl_ToSky_1994 a întrebat:

Stiu ca este categoria gresita dar am nevoie de un raspuns rapid!
Deci pot sa fac rost de reteta pentru medicamente de ADHD.
Eu vreau sa iau Adderall,dar farmaciste nu stiu nimic despre acest medicament (este ff popular in state).Ele stiu doar de Amphetamine (care este clasa din care face parte Adderall)
Intrebarea mea:Adderall in Romania are alt nume,sau se gaseste greu?
Inafara de Adderall, Ritalin, Vyvanse pot sa dau de ele in Romania sau tot la fel sunt facute de alte firme si au alte nume aici!
Si inca o intrebare.
Daca nu se gasesc, ce alte amphetamine as putea sa iau.
Pentru aia care o sa-mi vina cu retete naturiste sau Strattera...mai bine tacetiwinking
Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un neuropsihiatru, o parte din emdicamente nu exista in Romania, celelalte nu se dau fara reteta speciala.

| Endl_ToSky_1994 explică (pentru Brigaela):

Am fost deja! Deia am si spus ca pot sa fac rost de o reteta.
Ce nu exista in Romania? Ritalinu?
Fi mai explicita. nu mai da raspunsuri superficiale

| Endl_ToSky_1994 explică (pentru Brigaela):

Asta e un raspuns care nu ma ajuta deloc, stii nu?
Eu deja am zis ca pot face rost de o reteta ceea ce insemna ca deja mi-am vizitat doctorul.
Intrebarea mea era altaoh go on

| Brigaela a răspuns (pentru Endl_ToSky_1994):

Iei ce-ti da doctorul, nu ce ai tu impresia ca este mai bun. Daca poti obtine o reteta pe cai normale, medicul iti va scrie ce considera el pe reteta, nu ce ai citit tu pe net sau in alta parte. Tu ai spus in intrebare ca poti sa faci rost de o reteta, ceea ce ma face sa cred ca intr-un mod ilegal, mai ales ca medicamentele astea pot fi folosite ca droguri. Nici un medic nu iti va prescrie pe reteta medicamentul ales de tine, ci de el.

Alte răspunsuri
| elfa a răspuns:

Incearca Regenon daca ai noroc poate gasesti si fara retetabig grin

| Crissa91 a răspuns:

Ca se sparge sau nu cu adderall, chiar conteaza? Ooh nu! E ilegal. Vai vai. E treaba omului ce face. Nu ia el si te spargi tu.