| Alecso563 a întrebat:

Stiu ca nu are legatura cu intrebarile de pe grup dar daca citesc pe internet mai mult rau imi fac, am observat ca aseara si azi dimineata am vazut cateva picaturi de sange dupa scaun pe hartia igienica si m-am speriat tare de tot. Nu este prima oara, am mai patit si acum cateva luni..nu vomitat, nu am greturi, nu am dureri abdominale nimic...doar ca in ultimele zile scaunul a fost mai tare, imi spunea cineva ca pot fi hemoroizi sau fisuri anale.( sange era un rosu aprins)...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Daca stii ca ai fost constipat, ti-ai rupt curul happy Adica a crapat matzul, la rect. E ok happy Se sudeaza. Ia un carpicon S de la farmacia naturista, supozitor. Sau orice supozitor cu rasina de conifere.
Fa-ti si o ecografie, pentru ca cancerul de colon nu prea are simptome. Dar inainte da balonari...te simti slabit la nivel energetic, dormi mult... abia apoi incep sangerarile. Dar nu cred ca e cazul tau.

| Alecso563 explică (pentru Sonia822):

Eu stiu ca la cancerul de colon sangele are o culoare inchisa la fel ca fecalele plus ca eu am mai patit si tot asa cand eram constipat.