| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca toata lumea spune ca vrea sa slabeasca dar eu vreau sa ma ingras! Am 1.60 inaltime si aproape 45 kg si cred ca ar trebui sa ajung pana pe la 48-49 vreau sa ma ingras intr-o saptamana macar cu 4 kg va rog spuneti-mi ce ingrasa, dar sa nu imi iau prostii de la farmacie. vreau mancaruri care ingrasa mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yeah3xBB a răspuns:

Depinde mult si de organism. Sunt persoane care pot manca mult si nu se ingrasa mai deloc, iar altele se ingrasa de la mancare relativ putina. Grasimele nu sunt arse la fel de toata lumea.
Daca tot vrei sa te ingrasi fortat poti incerca cu carbohidrati

- suplimente cu concentratie mare de carbohidrati (peste 70%) si mica de proteine (10-25%) recomandate in special celor care vor sa ia rapid in greutate. Ele sunt bogate in calorii si sunt foarte utile in special ectomorfilor (tip slab, longilin, care ia greu in greutate), carora li se recomanda doua-trei doze pe zi din aceste produse. Ele sunt utile si celorlalte categorii, insa numai o doza imediat dupa antrenament, pentru a nu se ingrasa. In aceasta categorie intra Mega Mass, Gain Fast
http://www.topfitness.ro/viewdetails.php?idm=9&t=1

aici gasesti mai multe- vezi alea cu concentratie mai mare de carbohidrati
http://www.redis.ro/Web/ListProducts.php?CategoryId=13

3 răspunsuri:
| AcidCuSange a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa te ingrasi... Oricum, o sa iti zic.Grasime,carne de porc, de pui, de vaca, de oaie, de orice, dar daca totusi doresti asa de mult sa te ingrasi :

Dimineata la prima ora : cartofi prajiti, cu 2 oua ochi, si sunculita cat cuprinde. In timpul mesei bea cat poti ciocolata calda.
La 9 (la ceai) iar bea ceai cald cat poti de mult acompaniat de prajituri cu ciocolata, frisca si alte bunatati.
La 12-13 la pranz, ciorba de vacuta, burta, perisoare neaparat cu smantana, felul 2 o fripturica buna de porculet cu o farfurie de cartofi prajiti(in ulei sau untura) si asezonati cu maioneza. La desert capsuni cu smantana si cu mult zahar.
La 15-16 (five o'clook) ciocolata calda sau ceai cald cu prajituri cu crema.
La cina 19-20 carnaciori cu cartofi prajiti (sau piure cu unt si lapte), mamaliga cu branza si smantana si merge si o supita(ca sa impinga carnaciorii). O berica, doua bine venite...
la 21-22 inainte de a urca in pat ciocolata calda sau ceai indulcit cu zahar, o prajitura.
Intre mese foarte recomandate chips-uri de cartofi, alune prajite, banane, si alte dulciuri ajutatoare.
Succes sigur. Castigati 2 kg pe zi si la sfarsitul saptamanii veti fi cu minim 6 kg mai "supla"...Si nu uita, dupa ce mananci, sa nu te ridici din pat!

| maniac a răspuns:

Vaiii ce foame mi-a facut titanic astalaughing)

| Mihai543215 a răspuns:

Daca ai metabolismu rapid e greu dar ma rog bagi in tine ca spartalaughing dulciuru ciocolata in draci, cipsuri in special, carne de porc ( carnea de pui nu ingrasa) paine in draci mananc de 8 ori pe zilaughing eu asa fac si nu sunt umflat dar nici slab slab sunt f bine formatlaughing) dar functioneaza ce iti zic