| fshfahydfts a întrebat:

Sufăr de candidoza. este bun Canesten Gyn crema? Dacă da, în cat timp trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este bun, dar insuficient. Medicul ginecolog (daca esti femeie) sau dermatovenerolog (daca esti barbat) iti va prescrie tratament complet. Doar cu Canesten nu trece niciodata, se amelioreaza temporar simptomele si apoi ele reapar, boala cronicizandu-se si fiind tot mai greu de tratat. O boala debutata de 48 de ore, pentru acre nu ai incercat nici un tratament dupa ureche, se poate vindeca in 10-14 zile. O boala veche de 3-4 saptamani, eventual tratata aiurea, dupa reclame de la TV, poate necesita si 2 ani de tratament (cu consultatii lunare si tratamente complexe)

| HazelEyes77 a răspuns:

E bun si eu am folosit Canesten Gyn si mi au disparut simptomele de prurit si usturime in 3-4 zile.