| anonim_4396 a întrebat:

Sufar de soriazis butulos, am incercat o gramada de creme si medicamente, nici un rezultat. s-a format pe talpa piciorului precum scoarta de copac, ce-mi puteti recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate de psoriazis pustulos. Nu ai cum sa te vindeci de aceasta boala, trebuie doar sa urmezi tratamentul recomandat de dermatolog fara sa-l schimbi prea des si dupa cateva luni, leziunile se vor ameliora. E drept ca ameliorarea e temporara, leziunile vor reaparea, dar deocamdata nu exista un tratament mai bun

| mioara a răspuns:

Incearca cu ulei de santal, seminte de brusture au proprietati de curatire sunt bune contra psoriazisul, furunculelor, abceselor si acneei

| gabimaris a răspuns:

Neaparat trebuie sa consulti un medic hepatolog, afectiunile pielii sunt date si de disfunctii hepatice, incearca sa ajungi astfel la cauza si sa o tratezi corespunzator!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Afecțiunile pielei sunt destul de dificile în sensul că nu se mai vindecă niciodată, totul se ține sub control cu ajutorul tratamentelor medicamentoase.
Un consult la un medic dermatolog la București.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce crema ini trebuie pentru soriazis