| tsebastianm a întrebat:

Sunt baiat am 19 ani si atunci cand imi trec mainile prin par de mai multe ori cad aprox 5 fire de par, tatal meu este chel, mama si bunicul meu nu au probleme cu parul, sunt foarte ingrijorat de ideea de a cheli asa de tanar, o parere daca este normal sau ar trebui sa vad un specialist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Citeste mai multe informatii despre produsul vivese senso duo. Iti poate fi de folos happy

| kiri11 a răspuns:

Iti pot sugera si samponul despre care pot spune ca este bun, gama contine ulei si sampon. happy

| AndreiWeisz a răspuns:

La fel de posibil sa fie si din cauza testosteronului, ai 19 ani, ai nivele crescute de testosteron care favorizeaza caderea parului.

| SilviaPunct a răspuns:

Este posibil sa fie vorba despre o alopecie ereditara. Daca este cazul, poti doar incetini procesul. Mergi la un dermatolog pentru linistea sufletului tau.

| HarleyQuinn a răspuns:

E posibil și să fii prea stresat sau să fii alergic la un ingredient din șampon/ balsam. Ar cam fi cazul să vezi un specialist.