| Derkes a întrebat:

Sunt baiat, imi cade parul exagerat de mult si practic am inceput sa chelesc. Mi-am comandat acum o saptamana un sampon + un spray, pe care il aplic in fiecare dimineata, iar dupa o saptamana, tot imi cade parul, doar ca acum se vede un bulb alb la capatul firelor. Din ce cauza? Si parca este un pic mai des. Precizez ca am aproape 20 de ani, iar tatal meu este chel, doar ca el a chelit de la 35 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la stres, mergi la dermatolog urgent

| Cduncfujndf a răspuns:

Folosește Parusan, este foarte bun și te va ajuta. Vorbește și cu părinții tăi și spune-le despre problema asta, probabil te vor ajuta. Sau chiar mergi la un doctor.

| Blueberry8 a răspuns:

Cel mai bine, un consult la dermatolog. happy.Nu te mai da cu tot felul de sampoane, spray`uri si alte cele.Un control o sa te ajute. Poate stresul este de vina happy. Dermatologul o sa iti dea tratament happy.