| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt bune ceaiurile de slăbit? Au efect pozitiv macar minim?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdrianGhinea a răspuns:

Salut! Ceaiul verde ajuta la slabit. In general, trebuie sa fii in deficit caloric ca sa slabesti, asta insemnand ca trebuie sa mananci mai putine calorii de cat ai nevoie, cam cu vreo 500 maxim mai putin ca sa fie si mai sanatos. Am descoperit insa pe internet o metoda si chiar m-a ajutat destul de mult sa slabes si rapid si eficient in caz de vrei sa o incerci http://bit.ly/Fast-WEIGHT-LOSS. Sper sa te ajute si pe tine!

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de fiecare corp in parte. Un ceai de slabit daca e consumat cu o alimentatie obisnuita, parerea mea nu mai trebuie luat, caci trebuie sa tii si o dieta pentru a da rezultate. In locul ceaiul de slabit prefer ca intr-o dieta sa fie consumat ceaiul de detoxificare, este mai eficient.

| LPCTSTR a răspuns:

Niciun efect; slabirea in greutate apare numai sub influenta hormonilor, care nu provin si nici nu stimuleaza producerea lor ceaiurile.