| Solix a întrebat:

Sunt bune de ceva centurile de slabit prin electrostimulare si vibratii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RosuEleonor a răspuns:

Foarte putin as putea spune. Sunt exact ca fluturasii care se aplica pe burta pentru a obtine un abdomen plat. Acum, daca aceste produse chiar ar fi fost eficiente nu ai m-ai fi vazut persoane supraponderale si toata lumea ar fi aratat ca un model de fitness. Ca sa scapi de excesul de grasime si sa ai un corp modelat chiar trebuie sa depui efort.

Omul intotdeauna va incerca metodele cele mai simple si din aceasta cauza isi va lua foarte multe tepe. Decat sa dai o gramada de bani pe acele benzi de slabit mai bine ai incerca sa folosesti arzatoare de grasimi termogenice. Acestea iti vor oferi energia necesara pentru un antrenament la sala sau acasa. Ajuta foarte mult in topirea grasimilor si modelarea corpului.

Asta nu inseamna ca o pastila de slabit va face minuni, in schimb ea te va ajuta prin diferite feluri. Un arzator de grasimi termogenic bun, ajuta si la eliminarea senzatiei de foame, opreste pofta de dulce si unele au si un efect diuretic. Cele cu efect diuretic sunt recomandate in special femeilor, ele avand in cea mai mare parte probleme cu retentia de apa. Capsiplex este o pastila de slabit intr-adevar buna folosita in general de barbatii cu burta.

De asemenea pentru a slabi cat mai eficient ai putea sa elimini mancarurile fast food din meniu si sucurile carbogazoase. Nu incerca sa le elimini dintr-o data pentru ca nu ai sa reusesti. Fa totul cu pasi marunti pentru a avea rezultate garantate.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca esti foarte pufos, te ajuta sa dai putin jos dar nu te gandi ca face minuni.

| RAY a răspuns:

Logic ca nu, vei transpira si pierde multe lichide atat tot

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Natura a inventat alimentatia sanatoasa si efortul de a-ti produce singur necesarul alimentar.winking laughing tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

VerdelePur
acum 23 ore | VerdelePur a întrebat:

Daca nu am muncit niciodata pot lua pensie de boala?

| Vassii a răspuns:

A cumpărat sora mea aproximativ 10 ani o centura de aceasta și concluzia finala a ei a fost o pierdere de bani. Îți recomand să slăbești prin sport și o alimentație corecta.