| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bune de ceva pastilele Forcapil? Sunt baiat si am 23 de ani. Nu am chelie sau caderi foarte mari de par, dar il vreau mult mai des de cum este.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Eu nu as lua pastile pentru stimularea cresterii / indesarii parului. Aplica direct produse care il ajuta la indesire.
Eu pentru indesire am folosit solutia Live Hair Serum, o gasesti de vanzare de exemplu aici :
https://www.emag.ro/......DCLZ9QBBM/

| Violleta2022 a răspuns:

Forcapil ca si alte produse cosmetice, medicamentoase, uleiuri sau pomezi, ajuta la stoparea si intarirea firului de par existent, nu la cresterea unor fire de par noi.
Parul creste hormonal, fiind influențat direct de hrana ta zilnica, plina de vitamine, minerale si aminoacizi, din care se formeaza hormoni.

| doctorandus a răspuns:

Minoxidil pe cale orala. Partea proasta e ca trebuie sa astepti pana o companie il scoate pe piata.