| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bune supozitoarele hemorzon? In cat timp ar trebui sa scap de hemoroizi daca folosesesc acest produs? Deja de 10 zile am si nu s-a vindecat, mentionez ca folosesc crema proctoliz med. La ce medic ar trebui sa merg? Sau sa mai folosesc crema si hemorzon? Cum pot scapa de hemoroizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Cu creme, nu scapi de hemoroizi. Doar te ajuta sa-i suporti mai usor. Daca ajuta!
De hemoroizi scapi doar chirurgical. Medicul tau de familie iti va da trimitere unde trebuie (la proctolog).