Întrebare recomandată | AvalohAlyn a întrebat:

Sunt bune vitaminele efervescente? De care ati incercat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| alinadianaaa a răspuns:

Se recomanda cel mai adesea sa se consume vitamine tip comprimate, deoarece cele efervescente au indulcitori in cantitati mari, si conservanti. Poti sa folosesti Vitamax comprimate

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Am incercat ambele variante si mi s-au parut mai bune cele comprimate.

| Kyttynna a răspuns:

Eu am incercat Supradyn, Cal-C-Vita si Redoxon. Ele sunt bune la gust deoarece contin multi indulcitori si conservanti insa, din acest motiv recomand mai mult vitaminele sub forma de comprimate.

| maix a răspuns:

Da si eu iau pentru raceala Vitamina C(Redoxon)