| Lovelypeaches100 a întrebat:

Sunt cam patetic... am incercat sa urmaresc un home workout de 20 de minute si am ajuns sa ma uit la 4 minute ca dupa am obosit ca dracu...sunt singurul care are problema asta? Sunt baiat am 16 ani 183 cm 71 kg nu fumez nu beau. Imi puteti da ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Dacă ai avut un stil de viață nu neapărat activ până acum, e normal, cu atât mai mult dacă nivelul antrenamentului ales era unul ridicat. Continuă să faci sport și cu timpul îți va fi mai ușor.

P.S. Încearcă să faci antrenamente reale, nu prostiile recomandate de cei care au răspuns mai sus.

| Focutza a răspuns:

Flotari in fiecare zi. Incepi cu cate poti sa faci, mentii acel numar pentru o saptamana, apoi incepi sa mai cresti numarul. Antreneaza multe grupe de muschi flotarile. Sa nu iti fie rusine ca nu poti sa faci multe. Toata lumea incepe de undeva.

| 239 a răspuns:

Poti incepe cu flotari + proteina, nimic prea complicat.

| ati6dau9armaghedonu a răspuns:

Draga tovaras eu zic sa incepi cu ceva mai izi(usor). Ati recomand sa incepi cu 15flotari/abdomene cam 2saptamani iar apoi dupa ce trec 2 saptamani mai adaugi cate 5. Bafta si succes!