| Nimicnou1122 a întrebat:

Sunt fata. Am 12 ani iar azi am jucat fotbal si am primit o minge tare pe sani, acum au inceput sa ma usture sanii. Oare sa fie ceva rau? Cer seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu e bine, sînii sunt foarte sensibili cine te a lovit a gresit, cu siguranță nu a fost cu intentie dar daca si maine te mai dor mergi la medicul de familie sa te consulte, ambii sîni te dor? Sau doar unul? Sanatate.

| Nimicnou1122 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ieri cand s-a intamplat ma usturau amandoi dar mai tare cel drept. Acum a dou zi nu ma mai doare.multumewc de sfaturi

| corbulalbrosu a răspuns:

Loviturile aplicate tesutului mamar sunt de obicei dureroase si in acelasti timp pot deveni periculoase deoarece se considera ca uneori astfel de lovituri pot reprezinta un factor de risc major in mecanismul de declansare a activitatii unor celule chiar de natura cancerigena. Probabil ca lovitura nu a fost intatat de puternica incat sa-ti provoace o durere mult prea mare si nici sa provoace urmari neplacute. Doar in cazul in care si in zilele urmatoare ar persista durerea sau chiar si un mic disconfort va trebui sa te prezinti la medical de familie. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e de rau iti vor trece pana maine, e doar o usturime de la lovitura cu mingea.

| AnonOps_AnonOps_2000 a răspuns:

Depinde cat de tare a dat dacă ă dat tare si ii ai mai mari cred ca va fi o problema cel mai bine e să consulți medicul

| Qz a răspuns:

Buna ești bine e rău dacă ți-ai lovit sâni
Dacă vrei să vorbim cautama Theodor Șocâte pe facebrook