| swordman a întrebat:

SUnt foarte stresat! am 14 ani si m-am dezvoltat in mai toate ( par pubian, cosuri, crestere in inaltime) doar ca in privinta organelor genitale nu m-am dezvoltat.Ma ingrijoreaza faptul ca alti baieti de varsta mea spun ca au penisul mare, produc sperma si ejaculeaza, iar eu nu. Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Ai debea 14 ani la varsta asta nu toti se dezvolta la fel altii mai repede altii mai tarziu, iar in cazul tau se pare ca te dezvolti mai greu dar nu-ti fa griji daca esti sanatos nu ai cum sa fii impotent.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Mai copile, eu am penisul de max 5 cm cand fac pipi in tufe. Dar cand ***, se face aproximativ 19 cm, si-n latzime nu vreau sa te umilesc de asta ma abtin. Deci concentreaza-te cu incredere spre alte domenii, ca teoretic nu esti handicapat.winking

| Bobbye a răspuns:

Fiecare se dezvolta in ritmul lui. Nu trebuie sa iti faci probleme. Vei face si tu pe unele fericite odata-si-odata.

| Huntress a răspuns:

Poate e o anomalie, cine stie... Cred ca ar trebui sã te duci la un medic urolog/ endocrinolog... Nu stiu, cred ca un medic e cea mai buna solutiewinking

| swordman explică (pentru Huntress):

Da dar, totusi, un baiat de 14 ani sa mearga la doctor pentru asa ceva...imi e cam rusine

| Huntress a răspuns:

Hei, n-are de ce sa-ti fie rusine! Daca nu vrei sa mergi la doctor, cauta sfatul unuia pe internet, pe un site legat de sanatatea si sexualitatea tinerilor! Noi nu suntem doctori, si s-ar putea sa nu stim ce sfat sa-ti dam... Dar parintii tai stiu de chestia asta? Deoarece tu esti minor si nu poti merge la doctor singur...

| Taras_Emil-Gabriel_1996 a răspuns:

Nu-ți face griji, pană la 20 mai ai