| Mihaela2023 a întrebat:

Sunt insărcinată in 4 luni şi acum 3 luni am avut covid. Din cauza virusului am făcut o infecție pe căile repiratorii şi am urmat un tratament, dar nu m-am vindecat complet. Respir greu şi încă mai tuşesc. Ştie cineva dacă covidul imi poate afecta sarcina? A avut cineva covid in sarcină? Ce complicații pot avea in sarcină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fiind deja insarcinata ai luat tratament cu acordul medicului ginecolog sau asa de capul tau? In sarcină NU ai voie sa fi bolnava racită deoarece afectezi viata fătului, numai vorbim de pastile ca nu ai voie sa i ei orice, asta nu ai acum sarcina si covid, sanatate multa, mergi la ginecolog sa faci ecografie sa vezi starea fătului nu este de glumă cu asa ceva ca faci copil cu handicap grav.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic, ca tu ai hepatita C si multe alte boli cu transmitere sexuala si probabil ti-a afextat fatul.

| dullcat a răspuns:

Mergi te rog, la medic. Merita sa fie afectat copilul din neglijenta?

| Carbit9669 a răspuns:

Aceasta intrebare cred ca ar trebui sa o adresezi la un doctor=)