| Bogdannn2004 a întrebat:

Sunt la dieta, dimineata am voie langa oul fiert 2 felii de paine prajita 50g. Paine este de bob de grau intreg, are 210kcal/100g si 35g glucide/100grame din care 3g zahar.Numai 2 felii la micul dejun am voie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

2 felii pe zi ar fi indicat cand esti la dieta. Mai bine le mananci in prima parte a zilei, deci da.

| Raluca591 a răspuns:

Incearca sa eviti orice fel de paine, cel mult o felie dimineata ai voie si nu uita de branza si rosii, mai ales rosiile introdu.le cat mai mult in dieta