| constantin_viorel a întrebat:

Sunt lentile care se pot purta si pe timpul noptii? Tot cu dioptrii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Cred ca sunt, dar eu, ca purtatoare de ochelari si lentile, iti recomand sa nu-ti iei niciodata lentile. Mi-am luat eu, am da un kkleu de bani, si nu le-am putut purta nici 30 min. Se misca, nu mai vezi nimic, dai in gropi, e senzatia de corp strain, ca si cum ai avea o lingura de plastic pe pupila laughing Si erau de calitate, ca le-am luat din mall, de la o optica. Stiu pe cineva care a purtat noaptea si a facut puroi.Se sparg vinisoare, nu poti citi, te apuca nervii... iar cei ce poarta lentile colorate sustin ca le optureaza vizibilitatea, dar n-am incercat colorate.