| Sama18 a întrebat:

Sunt normale durerile de sâni si durerile la nivelul ovarelor in timpul utilizarii anticonceptionalelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Prima luna sau primele doua luni e de asteptat ca si corpul sa se adapteze asa ca unele dureri sa apara, dar trec. Daca esti la inceput nu te speria, daca durerile persista si sunt puternice, du-te direct la medicul care ti-a recomandat pentru investigatii. la fel daca le iei deja de o perioada buna de timp si ai dureri -> vizita.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Da,sunt normale cata vreme nu sunt insuportabile.