| anonim_4396 a întrebat:

Sunt normale durerile menstruale chiar și cu o săptămână înainte de începerea menstruației?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pot fi dureri de burta cauzate de o indigestie, constipatie sau cine stie ce mancare sau bautura, dar nu au legatura cu menstruatia care va veni peste 1 saptamana.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate sunt acele semne normale, care apar inainte cu o saptamana si care arata ca urmeaza sa vina mentruatia.

| Plushul a răspuns:

După părerea mea, da. Prin asta trec în fiecare lună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Sindromul Premenstrual (PMT).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De fapt, sunt dureri de acel fel...se simt la fel.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, este posibil sa vina ciclul mai devreme!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Oricum a întârziat. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.