| sweetys a întrebat:

Sunt pe panica rau. De cand mi-a venit prima oara menstruatia nu am avut probleme nici macar o singura data. Dar de o saptamana am acele scurgeri care apar inainte de menstruatie, mie trebuie sa imi vina abia peste doua saptamani. Stie cineva din ce cauza se intampla sau cat de grav este? Am avut o saptamana incarcata si abia maine imi fac programare la ginecolog si mai mult ca sigur ajung saptamana viitoare. Dar sunt pe panica rau, am tot citit despre chestia asta, dar fiecare articol difera, ba ca e normal, ba ca este grav. Cineva care a avut aceeasi problema sa imi zica daca este cazul sa imi fac griji sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Daca esti inca tanara, e normal sa ai dereglari.

| Nathalie18 a răspuns:

Cred ca ai vreo infectie vaginala..sau o dereglare de la stres poate sa intarzie sau sa apara de doua ori intr-o luna, dar du-te totusi la medic ca sa stai linistita

| penus a răspuns:

Asta de obicei se intampla femeilor care sunt aproape de menopauza aka nu mai pot face copii.Cel mai probabil asta ai asa ca fa copii cat mai poti daca nu ai ca daca nu ramai fara ketchup.

| Gigicapitica a răspuns:

Cumpără-ți absorbante zilnice să nu-ți termini chiloții și stai chill. Dacă nu ai mâncărimi, usturimi sau senzație de uscăciune n-ar trebui să fie vorba de vreo infecție. Diferă și de la o persoană la alta, nu am auzit-o pe soră-mea sau maică-mea să se plângă de asta, dar eu am avut scurgerile astea și pot spune că destul de abundente, dar îs întreagă și cred că și sănătoasă, deci e okhappy
Oricum ar fi, n-ar trebui să te panichezi așa rău. Ce vreau să zic e că deja ți-ai făcut programare, nu poți spune că ai tratat cu indiferență, deci ce rost are să te agiți?
Nu cred că are ce să ți se întâmple grav doar din asta și în cel mai rău caz, nu se întâmplă într-o săptămână până ajungi tu la ginecolog, așa că bagă-te sub pătură, culcă-te și nu te mai gândi la toate chestile.

| Radu_Andreea_2001_paDg a răspuns:

E normal pentru prima data ca acum se curață corpul tau ...intre timp nu o sa mai fie asa