| king5151 a întrebat:

Sunt racit, dar cum e posibil ca inainte să fac baie sa ma simt Ok și dupa sa am frisoane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"fac baie... dupa sa am frisoane?"

păi, ia vezi ce temperatură ai (i-aș zice: febră)

| helpforyou a răspuns:

Schimbarea brusca a temperaturii poate cauza frisoane.

| laudima22 a răspuns:

Probabil după baie ieși gol afară, pune ceva pe tine. Și eu mai fac așa.

| Rauldragomircristian123 a răspuns (pentru laudima22):

Eu ies din dus cu un halat de baie

| StefanFlorea a răspuns:

Din cauza ca ieși din apa fierbinte și ai o temperatura ridicata a corpului. E absolut normal sa simți o senzație de frig chiar dacă nu i frig în camera. Dar dacă te referi ca din cauza dusului pe care l ai făcut te poți îmbolnăvi, răspunsul este NU. Virusurile provoacă răceala și gripa, nu frigul.