| anonim_4396 a întrebat:

SUnt racit si imi curge nasul, dar mucozitatea miroase foarte urat are gust urat mirositor.prietenii mi-au spus ca este de la tigari.nu va puteti in chipui cat de urat poate mirosi si ce gust urat are nu este ca reaceala normala cand suflu nasul mirose urat tare...Sa fie de la tigari astept raspuns nu mai mi s-a intamplat niciodata inainte sa fumez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Nu are nici o legatura cu tigarile, buna asta laughing
Problema ta se numeste sinuzita. Cum maselele infectate miros urat, asa se intampla si cu sinusii. Trateaza problema si du tratamentul pana la capat (minim 5 zile), sinusii dezvolta foarte repede imunitate la medicamente.
PS: Ce naiba faci cu mucii-n gura? laughing

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este posibil sa ai sinuzita sau o infectie la nivelul mucoasei nazale cu Klebsiella, mergi la medic(O.R.L.) iar acolo te va consulta si iti va recomanda un antibiotic.In nici un caz nu are legatura cu fumatul, mergi cat mai repede, pentru ca se poate agrava si o sa ai probleme mult mai mari decat in prezent.Sanatate multa!

| cosmin333 a răspuns:

As fi vrut sa raspund primul la aceasta intrebare dar se pare ca elenyss mi-a luat-o inainte asa ca nu imi ramane decat sa confirm ca ceea ce ea ti-a spus este adevarat.Nu are nici o treaba cu tigarile prietenas...winking