| DiannaDi a întrebat:

Sunt racita, nu am nasul infundat dar nu mai simt miros nici gust. Ce se intampla? Imi revine mirosul si gustul cand imi trece raceala? Oricum raceala e aproape vindecata, mai sunt putin doar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Îți vor reveni după tratarea răcelii. Recomand o vizită pe la medicul de familie pentru un tratament corespunzător.

Sănătate multă!

| RAY a răspuns:

Zinc,vitamina d, supa de pui fierbinte, sistemul tau imunitar facs asta nu virusul ca sa te protejeze de reinfectare apropo nu folosi antibiotice

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, revine.

| WhiteLife a răspuns:

Da, de fiecare data când am nasul infundat e așa. După ce te faci bine, roagă pe cineva să-ți de-a ceva de mâncare și mănâncă cu ochii închiși și tinandu-te de nas și vei vedea că foarte greu îți dai seama ce e(unii nu își dau seama).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu simt miros sau gust, dar, inspre deosebire de tine, nici nu pot sa respir la cat de infundat il am. rolling on the floor Da, dupa ce iti trece, vei putea simti gustul mancarii si mirosurile. Dar trebuie sa-ti treaca complet. La mine dureaza cel putin o saptamana pana imi revin aceste simturi in totalitate.