| fdgjhldfjgds a întrebat:

Sunt slab, ce as putea face sa am muschi? Sa mananc dar fara steroizi, proteine... ceva acasa...caci nu prea o duc bine financiar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"fara proteine"? tu vrei sa te faci VEGAN?

proteine = carne, branza, oua, nuci, migdaje, caju, peste, linte, naut, mazare, fasole, soia

Sa inteleg ca tu vrei sa pui muschi mancand doar salate?

Apuca-te de sah

| Donsavas a răspuns:

Nu ai cum sa crești fără steroizi si proteine! Nu o duci bine financiar,am inteles,dar nici cultura nu prea ai. Fără supărare. Dacă nu înveți,situația financiară ramane aceeasi. Că sa faci mușchi,trebuie sa faci exercitii de dezvoltare,sunt atatea online,fără ele,nu ti vei stimula gonadele sa produca steroizi care sa te crească. Fără proteine, celulele musculare nu au din ce sa se construiască. Este nevoie de ele. Dacă ești slab, ia niste vitamina d, iti creste secretia de testosteron si iti solidifica oasele. Ai nevoie si de o densitate osoasa buna. Consuma si mult lapte, oasele sunt mai importante in perioada de crestere.

| Bunica69 a răspuns:

Pai daca nu o duci prea bine financiar. nu prea vad cum ai cum. Adica trebuie sa iti iei cantitatea de energie suficienta -> trebuie sa bagi mancare, iar dupa mancare ai nevoie de proteine ca sa pui masa musculara, toate astea inseamna bani. Sursele de proteine sunt lactatele, ouale, carnea si brocoli. Nu mai zic ca daca vrei sa arati super bine, trebuie sa te duci la o sala de forta -> iarasi bani.