| anonim_4396 a întrebat:

Sunt tare confuz nu știu care ar fi cauza din cele două, dar de când mi-o decedat mama mă simt obosit, epuizat și somnoros sa fie asta cauza? Sau e de la covid? Dacă e de la covid o sa mai îmi revin? Ce pastile îmi recomandați? Voi ce părere aveți care ar fi cauza? Nu mai am pic de energie in mine e tare ciudat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Și eu la fel mann, parca ti am povestit vreo 5 luni ma simțeam somnoros am luat tricitoco și mi-a trecut

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De la ce te simțeai somnoros? De la pastilele astea antidepresive? Covid ai avut vreodată?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am dormit vreo 1 luna deloc, ma și mir ca poți dormi când mama ta e în mormânt eu nu puteam × anexitate

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Preferam sa mor eu da nu mor câinii când vor caii.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Acolo o sa ajungem cu toții mai devreme sau mai târziu happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect

| Celcestietot a răspuns:

Trebuie sa iti afli singur cauza big grin!

| BlackPixel a răspuns:

Depinde de ce varsta ai. De obicei de la covid va trece in catva timp (depinde de organism). Poate fi si ceva psihic din cauza decesului, dar slabe sanse (depinde de personalitatea ta)

| anonim_4396 explică (pentru BlackPixel):

Am 28 dar eu iau și jumate de xanax și o pastila de seroxat pentru depresie și anxietate. Nu știu, poate o fi de la xanax. da înainte luam și nu aveam probleme cu somnul imediat se obișnuia organismul. da, m-a afectat decesul mamei, cam de atunci am probleme da pe atunci aveam și eu covid

| BlackPixel a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha... deci aveai covid. Atunci este de la asta. La 38 de ani ar trebuie sa dispara relativ repede, dar (repet) poate fi si o problema psihoca (de lunga durata)

| anonim_4396 explică (pentru BlackPixel):

28 Man nu 38 happy pai o trecut o luna de când o murit și de când am scăpat de virus, o lună și ceva. dar și xanaxul cauzează somn deci sunt confuz. dacă e de la covid zici că trece de la sine nu?

| BlackPixel a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, daca e Covid, trece de la sine.

| anonim_4396 explică (pentru BlackPixel):

Ok, mersi Man pentru răspunsuri, sper, dacă e de la decesul mamei e rău vorba ta poate fi pe o perioadă îndelungată