| anonim_4396 a întrebat:

Sunt tipul ectomorf cu metabolism care are nevoie sa consume peste 5000 de calorii zilnic. Vi se pare normal asa ceva? Majoritatea consuma 1000-2000 si eu fara 5000 nici nu pot iesi din casa, trebuie sa bag in mine ca spartul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihailoviciS a răspuns:

Este normal... Nu va cunosc în realitate, dar cred ca sunteți bărbat. Dvs dacă lucrați într-un mediu de șantier, sau în orice alt domeniu ce solicita corpul dumneavoastră - cât mâncați este perfect. Automat, dvs dacă va obosiți la lucru, ridicați lucruri grele, faceți efort greu, corpul are nevoie de mâncare satioasa. Luați și mâncați domnule, nu mai calculați caloriile...
Vă susțin!