| AvalohAlyn a întrebat:

Suplimentele alimentare dau energie? Îmi puteți oferi câteva exemple?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da, îți oferă energie, dar luate în fiecare zi nu este recomandat, trebuie citit prospectul neapărat. Recomand de la A la Z retard cu luteină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot intrebi de vitamine si tot felul de suplimente, dar ti-au facut analizele anul asta?! Ai carente sau pentru ce le iei? Nu este deloc ok sa te indopi cu suplimente pentru ca o cantitate prea mare are efect distructiv asupra organismului. Corpul asimileaza mult mai bine vitaminele si mineralele din alimente.

Stii care poate sa fie cazualitatea oboselei? Hipervitaminoza.

https://youtu.be/g-ApXztFLYw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine consuma zilnic fructe si legume decat sa te indopi cu asa ceva.
o sa vezi ca si pe plan psihic o sa te simti mai bine.