| rotrezestete a întrebat:

Tarife (medicale) de pe site diferite de cele de la telefon?

Ce parere aveti despre clinicile, persoanele care spun un pret diferit cand intrebi la telefon fata de pretul afisat pe site, iar daca le aduci aminte, spun ca acelea nu sunt actualizate. Nu inteleg ce rost mai are websitul in acest caz, de dezinformare cumva?!
Ia spuneti si voi, merita sa renuntam la serviciile respectivelor persoane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Daca medicul la care trebuie sa mergi este foarte bun nu poti sa renunti la serviciile lui din cauza neintelegerii cu pretul.In Romania e tot mai greu sa dai peste un medic bun!
Cand iti faci programarea intreaba insa si pretul consultatiei si astfel esti scutit(a) de neplaceri.Multe policlinici uita ca au astfel de site-uri.Stiu ca e gresit dar se intampla des astfel de lucruri.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ar trebui sa fie dar, din pacate, uneori sunt.
Ca nu sunt serioase!
Ca sa fie in trend!
Nu se poate da un raspuns transant, depinde daca exista concurenta, daca mersul la alta nu te costa mai mult timp si bani, datorita distantei etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e dezinformare, pur si simplu n-au timp sa le actualizeze. Daca ar angaja om special pentru asta, preturile ar fi mult mai mari! N-ai decat sa renunti dar sa stii ca preturile sunt relativ asemanatoare la toate clinicile private.