| 1Vlad2 a întrebat:

Tata are probleme cu glanda tiroida. O sa am si eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Este posibil sa ai si tu dar poti sa nu mostenesti nimic depinde ce are tatal tau cu glanda tiroida e dobindita boala pe parcursul vietii sau e mostenita de la altcineva din familie

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde ce probleme are. Unele se mostenesc, altele nu.

eileen
| eileen a răspuns:

De obicei se mosteneste, bunica mea are, mama are, am si eu dar ma tratez...mergi de verifica.

| mioara a răspuns:

Duceti-va amandoi la un dr endocrinolog

| cely a răspuns:

NU NEAPARAT

| clau44 a răspuns:

Diferă pe cine moşteneşti!
dacă ai genele unui bunic sănătos nu ai treabă cu tiroida, dar dacă moşteneşti pe tatăl tău ai toate "şansele" să ai probleme cu tiroida, dacă moşteneşti genel mamei tale, nu trebuie să-ţi faci probleme! Poţi merge la un ecograf unde se face şi ecografie tiroidiană şi îţi spun medici, dacă ai sau nu probleme cu tiroida!

| dichi a răspuns:

Preventiv poti sa urmezi un tratament pentru glanda tiroida cu ceaiuri naturiste. Iti recomand ceaiul de pe siteul http://www.tratament-naturist.com.ro/......i-Naturist Succes