| SingleForOne a întrebat:

Tatăl meu a început să tușească sânge din cauza alcoolului care i-a afectat ficatul, stomacul, stabilitatea pe picioare, șialtele. L-am dus la spital și urmează un tratament.

Ce poate mânca considerând condiția lui, să știu ce pot cumpăra?
Încă nu am vorbit cu doctorul sau asistenții, pentru că nu am avut timp; nici noi, nici ei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă continua cu alcoolul va da în mod sigur în ciroza și îl vei pierde. Dieta vegetariana având în vedere ca ficatul lui este praf, norocul lui este ca ficatul se poate regenera.
II doresc multa sănătate tatălui tău happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E direct RIP.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără prăjeli, fără acid, fără sare, fără mâncare grea(șunci, carne de porc grasă. Orice fel de carne grasă) fără ulei (prea mult). În general fără lucruri care i-ar putea provoca arsuri sau greață. poate ajunge să-și vomite întreg ficatul. Bunicul iubitului meu tot din cauza băuturii a ajuns să cu o lingură de ficat în el. L-a vomitat pe tot. I-a spus doctorul că odată dacă mai bea moare.

| Anuket a răspuns:

Probabil fierturi, legume, piure, fără prăjeli, carne albă posibil sau fără carne. Mai vedeți după ce vorbiți cu medicul.

Răspuns utilizator avertizat