| cloudia a întrebat:

Telefonul mobil poate dauna sanatatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blojualex2009 a răspuns:

Da poate sa iti distruga viata devi dependent de el si nu poti trai fara el poate distruge creierul

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Orice abuz este daunator sanatatii.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Telefonul mobil ne iradiaza in fiecare secunda, chiar daca vorbim, chiar daca nu(intensitatea difera)dar tot radiatii emite.Eu sunt constient ca emite multe radiatii dar tot nu ma las de vorbit...sad

April
| April a răspuns:

Timpul maxim permis pe zi pentru a vb la tel mobil este de 5 min. Altfel exista riscuri demonstrate de afectiuni grave. Producatorii au incercat sa remedieze situatia, exista aparate mai noi mai putin daunatoare, tb studiate atent caracteristicile aparatului.

| andreutz a răspuns:

Da! dar numai daca il folosesti!

| Farcas a răspuns:

DA! poate dauna GRAV sanatati! cel mai important:nu dormi cu el deasupra capului.iti poate afecta creierul si iti provoaca dureri foarte mari de cap! poti ajunge chiar sa uiti anumite chesti din cauza asta.Deci ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... daca ai masina si merge pe gas sau lpg.si mergi sa-ti faci plinul chiar daca te suna cineva sa nu ridici telefonul,, asta am invatat din propria experienta,, m-am dus sa imi fac plinul de benzina iar in acel peco a fost si gas si mi-a sunat´tel. pute-am sa mor daca raspunde-am.asa ca ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai mule
numai ca nu am idee cum