| anonim_4396 a întrebat:

Tensiunea 16 e prea mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| Vântulalb a răspuns:

Da, foarte mare.
Daca ai acum, sau cineva din familia ta, aceasta tensiune, suna la urgente.

| Andreeeush3369 a răspuns (pentru Vântulalb):

La 16 nu i cazul de sunat la urgente, cand ajunge la 19, 20 sau mai mult da.

| sierra1 a răspuns:

Da, alternatorul dă, dar ar fi trebuit stabilizată ceva mai jos, pe la 14

| Eisenheim a răspuns:

Tensiunea arterială? 12 cu 6. Tensiunea de curent la un autoturism? sa nu fie sub 13 dar nici peste un maxim de 14, 5

| Vântulalb a răspuns (pentru Andreeeush3369):

Atunci poate sa sune la morga. Deja i-a crapat capul.