| anonim_4396 a întrebat:

Testul Beck de autoevaluare a depresiei este oficial? Spunea cineva ca iau iesit 26 de puncte, exact ca la examenul psihologic pentru permisul auto. Eu am 54 de puncte, as putea sa pic examenul din cauza asta? :/ Sau in ce conditii poti pica testul? Exista modele de teste pe net?

A, da, si pot conduce daca iau antidepresive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Nu ştiu prea multe despre aşa numitele teste de depresie, însă pentru obţinerea permisului de conducere primeti nişte teste de logică şi pentru observarea atenţiei. Nu ar trebui să îţi faci probleme! Iar în ceea ce priveşte medicamentele, pe prospectul lor ar trebui să fie specificat dacă influenţează sau nu conduita la volan. În cazul în care nu găseşti ţi-aş recomanda să întrebi un farmacist sau un medic.