| redutzu a întrebat:

Știe careva de ce am unghiile move?
De fapt carnea de sub unghie face că unghia sa fie mova, pare a fi vânătă, știe câteva un tratament?
La farmacie mi s-a spus că-s normale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este nromal, carnea de sub unghie sa fie roz-movulie.

| Vântulalb a răspuns:

Nu stim tratament atata timp cat nu stim cauza.
Mergi la medicul de familie.

| redutzu explică (pentru Vântulalb):

Cauza nu o stiu, dar din ce am citit pe net este o oprire a fluxului sangvin și de la stres

| Smmo a răspuns:

Medicul de familie ti-ar putea da o recomandare pentru asta daca sunt chiar vinete, persista culoarea. Depinde de intensitate si nuanta, ar putea fi de la tulburari de circulatie a sangelui, probleme la plamani, frig...