| Romeomarian12 a întrebat:

Știe cineva cât trebuie sa nu faci sală după ce îți faci un tatuaj și cât durează vindecarea lui completă și dacă mai trebuie dat cu crema după vindecare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| deea26021990 a răspuns:

1.Ce treaba are sala cu tatuajul? Atata timp cat nu te doare si nu te incomodeaza in vreun fel...mergi linistit

2. Vindecarea diferentiaza in functie de marime, piele, cat de adanc a fost batut....in general....cand nu se mai decojeste sau nu mai are pielite lucioase, e vindecat

3. Nu mai este nevoie de creme speciale dupa vindecare, insa poti folosi ocazional, creme hidratante, din comert, pentru a-l intretine

| Romeomarian12 explică (pentru deea26021990):

Mulțumesc frumos pentru răspuns!