| Aldutssss31 a întrebat:

Știe cineva daca poti lua pastile pentru stres fără prescripție medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Tocmai ce ați născut sau urmează să nașteți.
Din cauza asta ESTE INTERZISĂ consumarea oricărui ceai, pastile antistres. Discutați cu un psiholog, nu luați calmante după ureche, nici nu mințiți la Plafar, farmacie referitor la copil.
Sănătate!

| WhiteLife a răspuns:

Da, Calmogen sau suplimente pe baza de valeriana. Daca mergi la o farmacie (la cele naturiste s-ar putea sa fie mai multe variante), iti arata ce au, iti spun si pretul. Sau extractele gemoterapice de la Plantextrakt (cel de mar paduret).

| Dalmore a răspuns:

Mai bine faci sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil că da, însă depinde ce tip de pastile. Recomand să încerci ceva naturist la început... Nu canabis big grin ceva de la farmacia naturistă, cum ar fi ceaiul de tei, de sunătoare...și încearcă să gândești pozitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua pastile pentru stres
Doar elimina stresul din viata ta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte usor sa zici asta. Mai greu e sa omoare tot restul planetei. happy

| 1973191019982018 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu niciodata nu am fost stresat!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru 1973191019982018):

Depinde de la caz la caz. Esti bugetar de lux sau vreun alt favorizat al sortii, eventual baptist sau martor al lu' Gjehowa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Toate sunt din cele pe care le-ai enumerat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai cum. Hai ca si-asa nu esti aici cu nume si prenume, nu te sfii. Spill the beans!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti lua ceva naturist. Dar poti fi alergic/ă la ceva din conținutul tratamentului, asa ca și grija, dar nu cred ca e cazul. Încearcă să nu mai fii asa stresat/ă și să gandesti pozitiv!

| DanaDaniellllla a răspuns:

Poți să iei complex de vitamina b