| SlenderMan299 a întrebat:

Tigarile electronice sunt daunatoare sanatatii? Chiar daca as folosi lichid fara nicotina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Da! Sunt foarte daunatoare sanatatii, chiar daca folositi lichid fara nicotina, ci cu alte substante cancerigene!

| vocea a răspuns:

Sunt mai daunatoare ca cele normale deoarece bagi aer condesat mai mult decat iar trebui si te imbolnavesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Iunix a răspuns:

Conform profesorului meu de marketing, care fumează țigări electronice, pardon „ vapează " și zice că știe totul despre țigările electronice etc. el zice că nu, țigările electronice nu dăunează sănătății pentru că conțin doar glicerină, propelnicol etc. ce mai zicea el pe acolo, eu nu fumez deci n eram prea interesat.

| Rocsid a răspuns:

Sunt mult mai daunatoare decat o tigara normala.
Sunt mai cancerigene din cauza substantelor toxice care sunt in acele lichide de reincarcare..Eu am fumat o perioada si tigara electronica si nici nu mi am satisfacut pofta de nicotina si ma si simteam mai rau.
Nu nicotina e cea care dauneaza cel mai mult in tigarile normale..ci Gudronul su substantele stabilizatoare ce se adauga pentru aroma si in filtre.
O tigara de foi naturala e mai putin nociva ca una cu filtru din comert.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Sunt dăunătoare,pentru că,orice gaz ce intră în cavitatea pulmonară,fără a avea concentrația respirației noastre,respectiv,aerul pe care îl inspirăm, devine dăunător! Lichidul acela îți va face mai mult rău, pentru că trece printr-o încăzire a unei rezistențe, iar acea rezistență, va modifica structura chimică a lichidului! Ai inspira vapori de lichid!

| AsaMaCheama a răspuns:

Se spune ca poti face apa la plamani dar doar se spune tigarile normale sunt rele ca au fum astea au doar abur riscul e minor de a patii ceva dar costa sa le schimbi filtrul si sa iei arome si din astea