| dakota_7008 a întrebat:

Tigarile subtiri sunt mai putin nocive decat cele normale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dana_1567 a răspuns:

Dimensiunea (lungime/latime/diametru) tigarii nu conteaza in a stabili cat de nociva este. Datele despre continutul de gudron, monoxid de carbon si nicotina sunt cele care iti spun cat e de "tare". Exista tigari slim care sunt mai tari decat cele obisnuite si tigari normale mult mai light decat cele slim (de exemplu silk cut ultra care au doar 0, 1 nicotina si doar 1 mg gudron - si nu sunt slim)

4 răspunsuri:
| valyb a răspuns:

Pe una din laterale pachetului de tigari si un chenar in care scrie:" Gudron 6 mg, Nicotina 0, 5 mg, Monoxid de carbon 5 mg" Cel putin asa scrie pe pachetul meu de UNO negru. Cu cat valorile de acolo sunt mai mici cu atat sunt mai putin nocive. Din ce stiu eu Kent negru Nanotek are cele mai mici valori.

| dexter_3858 a răspuns:

Toate sunt nocive si daca fumezi trei pachete de tigari subtiri in locul unuia normal n-ai facut nimic. Mai bine te lasi de tot de fumat, este cel mai putin nociv. La urma urmei, tigarile subtiri sunt doar o forma de a te pacali ca nu mai fumezi atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza daca sunt slims sau normale...tot tzigari sunt...conteaza cant de gudron, nicotina, mon de carbon...asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga fumeaza pana iti pierzi capu....io fumez de la 16 ani ....as ca ...see ya on the other side