| Nicoletaxyz a întrebat:

Știți cumva dacă la analizele de sânge iese și prezența unei așa-zise boli sexuale/infecție? Nu am niciun fel de simptom, secreție sau iritație, dar doresc să aflu preventiv... sau trebuie să merg la ginecolog? Mulțumesc anticipat pentru răspunsurile dumneavoastră!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

La analizele uzuale de sange poate iesi o infectie, dar nu stii de cate. poate fi de la una dentara la una sexuala. Pt a fi mai sigura, mergi la ginecolog sa iti recolteze secretie

| Catrice a răspuns:

Aaaaaa.....nu.
Testele alea se fac separat contra cost. Fără trimitere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, alea se fac separat