| anonim_4396 a întrebat:

Toată vara am mers pe bicicletă, prin soare și nu am folosit nici un fel de creme pentru protecție solară. Ieri după o drumeție de 12 ore m-a prins rău soarele, iar astăzi am observat că se curăță pielea pe mâini, iar altcineva mi-a spus ca și pe ceafă. Cu ce ar trebui să mă dau? Nu simt nici un fel de usturime.

Pe față nu am probleme, oricum pe față sunt bronzat în două culori de la ochelari și pe frunte de la casca de protecție

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Dacă vrei poți sa îți dai cu o crema hidratanta doar nu va ajuta sa se ducă mai repede.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Cu ce ar trebui să mă dau?"

nu da cu nimic, trece de la sine