| anonimaalee29 a întrebat:

Toata vara m-am culcat la 1-2 si m-am trezit la 12-1. Ce pot face sa ma obsinuiesc sa ma culc devreme si sa ma trezesc devreme? Oricat as incerca sa adorm mai devreme nu pot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incepi prin a-ti pune caesul sa sune la 7 dimineata si te fortezi sa te dai jos din pat. Sculandu-te devreme, seara vei fii atatd e obosita ca vei merge in pat la ora 10 si asa iti vei ajusta somnul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dormi deloc o noapte, o sa pici la 22 laughing si iti pui alarma devreme a doua zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te culci pe la 1-2 cand te culci tu, de seara iti pui alarma sa sune pe la 6-7 cand vrei si daca dormi putin o sa te culci mai devreme si asa te obisnuiesti!

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Nu ești singura, poate putem să discutăm pe la 00:00-01:00, îți las contactul meu în privat, ce părere ai?
Pe bune, nici eu nu pot și mi-ar plăcea să am cineva cu care să discut, sper că ai peste 15 ani, să avem despre ce discuta nu de alta...

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Incearca sa te culci o noapte la 12 noaptea si apoi sa te trezesti la 12 ziua. Dupa care noaptea urmatoare nu o dormi de loc, si nici ziua, iar apoi sa te culci pe la 10 seara in fiecare noapte.

| MihaiTheBest481 a răspuns:

Ti-as recomanda sa iti pui alarma la ore extreme, va fi ca un soc pentru organism, dar te va ajuta, pune alarma la 5 dimineata pentru o saptamana si fa sport mult, ai sa vezi ca o sa adormi la ora 23:00 cel tarziu