| Hum1lREALIDAD a întrebat:

Toate bolile pulmonare pot aparea pe o radiografie la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hum1lREALIDAD explică:

Sa-ti mai pove ceva de mine: anul trecut in luna mai am plecat de urgenta la clinicile noi ca nu primeam aer ma astupam eram comvinsa ca gata am tbc, am luat si albumul foto adica toate radiografiile adica 4 la nr si imagineaza-ti in decembrie 2009am fost suspecta de tbc si in luna mai2010aveam 4 radiografii, medicul de la urgenta nu avrut sa-mi mai faca radiografie mi-a zis mei fata vrei sa ard tot in tine? mi-a facut ekg s-a uitat si el pe radiografii si alti medici atunci mi-a gasit inima marita si probleme la inima si de atunci inghit tablete de inima si pentru depresie xanax ca am innebunit de tbc de cand mi-a zis am tbc si de fapt nu avusem decat o pneumonie dar...am ramas tbc in creer si doar cand mi-a zis ca m probleme cardiace atunci am revenit ca picioarele pe pamint, sia cum cand mai simt durerile in spate am gandurii negre dar...nu mai sunt asa disperata, la fel iti zic si tie stai linistit e ok ca tine, ca boala de plaminii nici un medic nu risca, imediat te interneaza, dar in cazul tau nu a fost nimic si nu te mai forta sa tusesti ca poti sa faci traheita sa se sparga o vena pe trahee si ai incurcat-o, te pup numa bine

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, doar unele dintre ele.

| mihaa a răspuns:

Vaii dar ce este ca tine? credeam ca numai eu am innebunit ca tbc-ul, stai linistit nu ai nimic si daa, o boala la plamini se vede la radiogravie

| mihaa a răspuns:

Sa fii sanatos, si fruntea sus!

| speranata a răspuns:

Nu neaparat

| Hum1lREALIDAD explică:

Mersi mult mihaa, chiar m-ai linistit(cred ca am facut toate examenele posibile de la spirometrie la radiografii si analize la sange, daca era ceva se vedea)