| malaua a întrebat:

Tocmai am venit de la antrenament unde am calcat rau....ma doare din ce in ce mai tare...cred ca am facut entorsastraight face dati-mi niste sfaturi...sa pun compresa sau c sa fac?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bloo2 a răspuns:

Compresa cu gheata,, si important nu te masa... ungete cu diclofenac sau fastum gel dar nu te masa...

3 răspunsuri:
| valsulnorilor a răspuns:

Mergi urgent la medic.Acest gen de probleme medicale nu se trateaza la domiciliu!

| ariana_5123 a răspuns:

Buna. Puneti o compresa cu apa si otet, daca nu ti se dezumfla sau ti le umfla mai tare du-te la un medic urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gheata...multa