| Girly97 a întrebat:

Tocmai mi-am primit cardul de sanatate prin posta. Ce fac acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il folosesti cand mergi la medic. Sper sa nu fie cazul prea curand.

| Simpatic a răspuns:

Te rogi sa nu ai nevoie sa-l folosesti.

| crud a răspuns:

Il pastrezi langa cartea de identitate. Cand vei merge prima data la medic, acesta iti va activa cardul si vei stabili un PIN pe care nu trebuie sa-l uiti. Apoi, ori de cate ori vei merge la medic, vei prezenta cardul de sanatate. In cazul in care ai uitat PIN-ul, cardul se blocheaza la 5 incercari nereusite. De aici incepe alta poveste, dar nu ti-o spun acum. Tu trebuie doar sa ai grija sa nu-l pierzi si sa nu uiti PIN-ul. E si mai bine daca nu ai nevoie de medic, asa ca, SANATATE!

| ChiarEu2 a răspuns:

Citești și faci ce scrie în plic.

| dmz123 a răspuns:

O sa-l folosesti la medic/ spital

| Roxymanea a răspuns:

Mergi cu el la medicul de familie sa ți-l activeze