| navinia a întrebat:

Tot am lesinat la scoala si acum nu merg la scoala stau acasa! sad Clasa mea da serbare vineri si vreau sa merg si eu dar bunica nu ma lasa sa merg pentru ca se teme sa nu lesin! imi spuneti ce sa-i spun sa ma lase sa merg? FUNDA! LelaG, ma ajuti tu? m-ai ajutat de multe ori! ajuta-ma si acum! big grin chiar vreau sa merg la serbare! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sayori a răspuns:

Buna Navinia! Scuze pentru intarziere.
Pai zi-i bunicii tale ca nu vei fi singura acolo. Vei fi cu colegii si nu se poate intampla nimic.
O data e serbarea, nu ai cum sa lipsesti. Roag-o frumos, da-i un pupic. asa, ca mita. tongue
Eventual, vorbeste cu o colega sa vina acasa la tine si sa vorbeasca chiar ea cu bunica ta si sa o convingeti impreuna. Trebuie sa te lase. Bunica ta nu te lasa nu din rautate. Ii este frica pentru tine si tine la tine. Dar tu incearca sa ii explici ca nu esti singura acolo si ii promiti ca nu se va intampla nimic!
Chiar vreau sa imi zici daca te-a lasat sau nu.
Te pup! :*

| celmaibun1 a răspuns (pentru Sayori):

Da mi voie sa ti spun ca esti inconstienta ( ca sa nu zic de a dreptul tampita) la ce raspuns i ai dat. Tu chiar vrei sa o vezi in pamant? Mai daca sunteti prosti nu va jucati cu viata altora, jucati va cu a voastra.

| navinia explică (pentru celmaibun1):

Ma ajutat foarte mult cretinule!

| MiruD a răspuns (pentru celmaibun1):

Da-mi voie sa iti zic ca nu te-a bagat nimeni in seama. Si mai da-mi voie sa.ti zic ca in momentul in care ai ajuns sa jignesti o persoana (fie ca o cunosti sau nu), esti mai inconstient si mai tampit decat acea persoana.
Invata-te sa scrii si dupa aia da lectii la altii. Sau eventual mai fa niste cursuri de limba romana, in caz de ai ramas repetent.

| navinia explică (pentru MiruD):

Da! laughing

| celmaibun1 a răspuns (pentru MiruD):

1 esti cam prostuta pentru ca eu am scris gramatical corect.
Vrei sa vezi cine scrie ca si cum nu ar fi invatat gramatica?
Hai sa ti spun : LelaG "Invata-te sa scrii " si mai e una inculta : navinia : "Ma ajutat ". Aici sunt cele doua inculte.
2 Esti chiar nebuna ca ii periclitezi sanatatea FETEI.
Pupati va si in fund ca tot proaste ramaneti.

| MiruD a răspuns (pentru celmaibun1):

"Da mi voie sa ti spun ca esti inconstienta la ce raspuns i ai dat!
Se scrie da-mi; se scrie sa-ti; se scrie i-ai. Si cand incepi sa scrii, se incepe cu litera mare.
Deci nu, nu ai scris corect gramatical. Nu te mai da destept, ca tot prost ramai.
Si eventual inculta e persoana care ti-a dat educatia asta buna. Sau poate traiesti intr-un anturaj de analfabeti.
Ciao!

| navinia explică (pentru celmaibun1):

Du-te-n colo analfabetule! Tu te-ai bagat in treaba nostra idiotule! Si nu am patit nimic la serbare! Totul a fost perfect! Asa ca mai taci bolovan cu diploma si pupo-n cur pe mama ta bai prostule! Tu vei ramane prost ca tot tu mai jignit nu LelaG! Oops! Tic tac! a expirat timpul! time out e timul sa te duci la mama ta-n ***** DISTRACTIE PLACUTA! grabestete! :!

| navinia explică (pentru navinia):

:!

13 răspunsuri:
| Sayori a răspuns:

Ehm... nu mi se parea normal sa mergi in starea ta, se putea sa lesini iarasi. In fine, nu comentez, mi-am spus parerea happy

| celmaibun1 a răspuns:

Cum ai putut sa dai funda unui raspuns atat de tampit?

| navinia explică (pentru celmaibun1):

Nu e tampit pentru ca a mers! Si fata care a dat raspunsul este cea mai buna prietena de pe TPU! Raspunsul tau e tampit nu al ei bai tampitule!

| MiruD a răspuns (pentru navinia):

Navinia, stai linistita. Nu se merita sa iti bati capul cu toti ametitii!
Daca atat stie el de la parintii lui, se vede eduacatia buna pe care o are.
Te pup. :*

| johnnytheboss a răspuns:

Cred ca ar fi mai indicat sa stai acasa si sa iti faci niste investigatii, un tomograf sau ceva.Nu cred ca e normal sa lesini happy